MUZYCZNA “WIR”ÓWKA

Pablopavo i Spółka

pip-wir_Kopiowaniepip2_Kopiowanie

Znane są szczegóły odnośnie najnowszej płyty Pablopavo! Mowa o projekcie WIR, który Paweł Sołtys tworzy razem z Anią Iwanek (Rubber Dots / 6T’s Club) i z Praczasem (mają na koncie wspólny album “Głodne Kawałki” wydany w 2011 roku).
6 listopada nakładem Karrot Kommando ukaże się album WIR, którego autorami są Pablopavo, Ania Iwanek i Praczas. O kolejnej płycie w swojej karierze, jej zawartości, o tematach, które są na niej poruszane, opowiada Pablopavo.
“To być może najdziwniejsza płyta w jakiej nagrywaniu brałem udział. Parę lat temu zrobiliśmy z Praczasem “Głodne Kawałki”, rzecz z wyraźnym pulsem, bitową wręcz. W tym roku postanowiliśmy wrócić do wspólnej pracy, ale ponieważ obaj nie lubimy się powtarzać, od razu powiedzieliśmy sobie, że chcemy zrobić coś innego. Po pierwsze – zdecydowaliśmy się zaprosić do współpracy Anię Iwanek, dziewczynę o pięknym głosie i groźnym sercu. Kto zna ostatnią płytę Ludzików, ten miał okazję się przekonać. Ania śpiewa też w Rubber Dots i z sound systemem 6T’s Club. – “Z duetu staliśmy się trio. Muzyka też jest inna. Ci, którzy słuchali nagrań w trakcie naszych prac mówią, że to najbardziej awangardowa rzecz jaką zrobiłem. A chwilę potem dodają: ale i najbardziej popowa. Sami nie wiemy co o tym myśleć, podobnie jak nie mamy pojęcia co to za gatunek muzyczny. Pierwszy klip pojechaliśmy kręcić na Lofoty czyli północ Norwegii, gdzie zorza polarna jest częstszym widokiem niż słoneczny dzień. I to być może jest jakiś trop. Jest sporo opowieści, w tym kilka rozpisanych na dziewczynę i faceta. Jest sporo kosmosu, a jeszcze więcej przestrzeni, trochę niejasnych miast i dużo cichych dźwięków. I ani słowa o Warszawie.
Na początku października Zaprezentowany zostanie singiel i teledysk zapowiadające album WIR. Wtedy ruszy także przedsprzedaż płyty. Najświeższe informacje na temat projektu: www.karrot.pl.

 

Info: Ola Kmieciak, www.karrot.pl

 

(Radio Żmigród, Adrian Krysztofiak)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *