III RADIOWY TURNIEJ W PETANQUE

img_8526 kopiowanie

Ostatni w tym roku Radiowy Turniej w Petanque, czyli w bule odbył się w sobotę 18 października w Zespole Pałacowo-Parkowym. Jesień okazał się wyrozumiała dla nas, uraczyła nas bowiem naprawdę słonecznym i ciepłym dniem. Trzeba przyznać, że rozgrywanie zawodów w bule o tej porze roku ma swój niepowtarzalny urok, liście drzew mienią się wszystkimi odcieniami brązu, niektóre wydają się być nawet czerwone, co dodało dodatkowego uroku całej imprezie.
W tak pięknych okolicznościach przyrody udało nam się rozegrać zawody w Petanque. W szranki stanęło 6 drużyn, ilość tym razem niezbyt imponująca, wynikało to zapewne z wczesnej pory rozpoczęcia zawodów. Ta z kolei podyktowana była co raz szybszym zapadaniem zmroku, niestety sztuczne oświetlenie w parku nie nadaje się do rozgrywania turnieju. Jednakże do grupy „starych wyjadaczy”, czyli drużyn JOSEMITE, MIGAWKI, DŻORDŻONÓW(dawniej Gumisie) dołączyli debiutanci LW TEAM, BEZ NAZWY, TRAKTAKT i to jest duży sukces, powiększa się bowiem grono osób, które “posmakowały” gry w bule. Tych 6 drużyn rozegrało kilkanaście pasjonujących pojedynków, trwających w sumie ponad 4 godziny, w tym czasie każdy z uczestników mógł napić się kawy, herbaty i zjeść coś ciepłego z grilla. Taka forma wspólnego spędzenia czasu wszystkim przypadła do gustu i wiemy, że na dobre wpisze się w koncepcję turniejów.
Co do samych zawodów, to tym razem postanowiliśmy zmienić formułę rozgrywek, „każdy z każdym”.

 

Po ponad 4 godzinach wspólnego grania, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. DŻORDŻONY (Piotr i Michał Poręba)
2. JOSEMITE (Adrian Krysztofiak, Mirosław Kłopotowski)
3. MIGAWKA (Aleksandra Bartkowiak, Mariusz Solarczyk)
4. TRAKTAKT (Patrycja i Paulina Łopatka)
5. BEZ NAZWY (Beata i Mateusz Kłopotowscy)
6. LW TEAM (Mateusz Lewandowski, Krzysztof Ignatowicz)
Drużyny na podium dostały pamiątkowe medale i bony na radiowe koszulki.
W tym miejscu należą się podziękowania dla Pana Stanisława Chorążyczewskiego z Miejsko – Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) za ufundowanie medali i dla Pana Jarosława Michalskiego z firmy JARMI, za ufundowanie koszulek z logo Radia Żmigród.
Dodatkowe podziękowania należą się Gminie Żmigród za ufundowanie drobnych upominków i gadżetów reklamowych dla uczestników, jak również podziękowania dla Zespołu Placówek Kultury za udostępnienie stołów, ławek, namiotów, aby można było odpocząć i coś zjeść przy okazji.
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że Petanque jest grą bardzo wciągającą i dostarczającą wielkich emocji. Może z boku wygląda to inaczej, ale dopóki nie weźmie się bul w dłoń i nie rzuci kilka razy, to się tego nie zrozumie. Zachęcamy wszystkich do dołączenia do naszej ekipy zapalonych graczy, kolejne edycje turniejów już w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że już na profesjonalnych bulodromach, czego sobie i wam życzymy.

 

Pełna galeria zdjęć z turnieju —>TUTAJ<—

 

Radio Żmigród

Adrian Krysztofiak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *