Klub_biegacza

IV ŻMIGRODZKI MARATON NA RATY

Bieganie na raty.

Już po raz czwarty na ścieżkach Zespołu Pałacowo – Parkowego w Żmigrodzie ruszyła kolejna edycja Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty. Organizatorem jest Urząd Miejski w Żmigrodzie, ZPK w Żmigrodzie, Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Żmigrodzkie oraz Klub Biegacza SUKCES.
Ideą imprezy jest pokonanie dystansu maratońskiego podzielonego na 10 etapów każdy po 4,220km. Cykl biegów odbywać się będzie przez kolejnych 10 niedziel w okresie od lutego do listopada na ścieżkach Zespołu Pałacowo – Parkowego w Żmigrodzie. Podczas biegów nie ma wyznaczonych żadnych limitów czasowych! Na mecie zawsze czekamy do ostatniego zawodnika!
Żmigrodzki Maraton Na Raty jest świetną okazją do tego by się spotkać z innymi biegaczami i wymienić się chociażby swoimi dotychczasowymi biegowymi doświadczeniami. Organizatorzy zadbali o to, by umilić biegaczom ten czas i po każdym biegu zapewniają ciepłą herbatkę i smacznego pączusia.
Podobnie jak w ubiegłych edycjach na zakończenie bieżącej edycji cyklu najszybsi zawodnicy zostaną nagrodzeni w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Natomiast każdy uczestnik, który zaliczy wymaganą regulaminem ilość biegów otrzyma pamiątkową koszulkę oraz specjalnie odlany na ta okoliczność medal.
W niedzielę 21 lutego pasjonaci biegania i zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu spotkali się, aby rywalizować w pierwszym etapie IV Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty. Przy dość dobrych tego dnia warunkach atmosferycznych punktualnie o godzinie 11.00 na starcie stanęło 33 zawodników, w tym aż 11 pań co jest bardzo miłym i pozytywnym zaskoczeniem! Tym razem biegacze rywalizowali na nowej trasie. Jak się okazało była to korzystna zmiana, gdyż biegaczom biorącym udział w biegu ta modyfikacja przypadła do gustu. Prawidłowy przebieg zawodów nadzorował Mirosław Gordzicz.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Michał Klimkowski z czasem 14’49, drugi przybiegł Leszek Kononowicz 15’21, natomiast trzecie miejsce wywalczył Marcin Ławniczak 15’37.
W rywalizacji kobiet wygrała Aneta Kosarzycka z czasem 19’04, drugą zawodniczką, która przybiegła na metę była Justyna Kononowicz 20’47, a tuż za nią Agnieszka Ostromecka-Gorynia 20’50
Wśród uczestników panowała miła i przyjazna atmosfera, którą tworzą wszyscy uczestnicy biegu. Nie ma podziału na lepszych i gorszych, gdyż każdy kto ukończył bieg jest zwycięzcą!
Spotkanie podsumowujące 3 edycję Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty za rok 2015 odbyło się 11 grudnia w żmigrodzkiej baszcie, gdzie zostały wręczone puchary, medale i koszulki dla najwytrwalszych uczestników zakończonej edycji.
Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Prezes KB Sukces Robert Grabkowski, oraz w imieniu Dyrektora ZPK w Żmigrodzie Stanisław Chorążyczewski.
Klasyfikację generalną kobiet 3 Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty wygrała Aneta Kosarzycka – 236 pkt, drugie miejsce zdobyła Anna Mądra – 201 pkt, zas trzecie Maria Pierzchlewicz – 184 pkt.
Klasyfikację generalną mężczyzn zwyciężył Michał Klimkowski – 240 pkt, przed Leszkiem Kononowicz – 210 pkt i Adamem Synowiec – 189 pkt.